A legtöbbször belvárosi, jó infrastruktúrával rendelkező közösségi irodák dizájnos irodai térben internet-elérhetőséget, szkennert, nyomtatót, faxot, iratlefűzőt, flip-chart táblákat, projektort, és egyéb irodai eszközöket biztosítanak az irodabérlők számára. Több helyen az irodai tevékenységet kiegészítve egyéb szolgáltatást is kínálnak: például az árba beépítve van kávé-, teafogyasztás, tárgyaló- és előadótermek, zuhany, gyermek- és állatmegőrző.
Bár rengeteg átfedés van a szolgáltatott iroda és a közösségi iroda között a kettő mégsem teljesen ugyanaz. Míg a szolgáltatott irodák önálló munkaállomásokra összpontosítanak, a közösségi irodák a nagy közös térben történő munkavégzést veszik alapul, de az egyes típusokat az irodabérlők szeretik ötvözni. A coworking munkahelyeken bérelhetünk egyetlen széket egy közös asztalnál, de akár egy egész önálló irodát is, sőt még tárgyalót is igényelhetünk díjazás ellenében. Többféle csomag közül választhat az ügyfél, ami a bérlés időtartalmára és az igénybe vett eszközökre vonatkozik.
A coworking munkavégzés az Egyesült Államokból indult hódító útjára és hazánkban is elterjedt. Magyarország első közösségi irodája, a LOFFICE, 2015 nyara óta működik. A főváros belvárosában négy helyen is találhatunk a LOFFICE irodákat, ahol többnyire kreatívok, pénzügyi és jogi tanácsadók, startupok foglalnak szabad helyeket.