hu
Vissza a listához

10 gyakori hiba, amivel elrontjuk az időbeosztásunkat2015.10.20

10 gyakori hiba, amivel elrontjuk az időbeosztásunkat

 

   1.      Nem használunk feladatlistákat

Volt már olyan érzésed, hogy elfelejtettél valami nagyon fontosat? Valószínű azért, mert nem készítettél a feladatoknak listát. A „To-Do-List”-ek nagy segítséget jelenthetnek, akár papíron, akár digitális formában. Érdemes számokkal vagy betűkkel fontossági sorrendben felírni a teendőket vagy valamelyik remek app-ot letölteni.

 

 

2.      Nem kalkuláljuk bele személyes céljainkat

Tudod, hol szeretnél lenni 6 hónap múlva? Vagy akár 10 év múlva? Amennyiben nem, itt az ideje kitűzni egyéni rövid és hosszú távú célokat. Ezek egy reményteljes jövőképet adnak a mindennapokban. Ha tudjuk, hová szeretnénk eljutni, akkor jobban beosztjuk az időnket és a forrásainkat.

3.      Nem állítunk fel fontossági sorrendet

Sokszor nehéz eldönteni melyik teendő fontosabb, de elengedhetetlen ennek elsajátítása. Sokkal jobban fogod kezelni az idődet, ha megtanulod a feladatok közötti különbséget és meghatározni a megfelelő prioritásokat.

4.      Nem kalkuláljuk be a „zavaró tényezőket”

Leginkább a váratlan, de megoldandó email-ek, váratlan kérésekkel előálló kollégák vagy hirtelen telefonhívások idézhetik elő. Ha nem szeretnéd, hogy elvegyen akár órákat az életedből, tanuld meg, hogyan minimalizálhatod a zavaró tényezőket hatékonyan.

5.      Halogatás…

Ez az állapot akkor következik be, amikor félreteszel feladatokat, mert egy „sokkal fontosabbra” kell koncentrálnod. Érdemes a nagyobb projekteket kisebb részfeladatokra osztani, így nem lesz az az érzésünk, hogy soha nem fejezünk be semmit rendesen.

6.      Túl sok dologra figyelünk egyszerre

Olyan személy vagy, aki nehezen mond nemet az embereknek? Ha igen, akkor valószínűleg sok feladaton dolgozol egyszerre és úgy érzed túlvállalta magad. Vagy inkább mikró menedzser vagy, aki mindent maga akar megoldani és nem tudja leosztani a feladatokat?

Bármelyikről is van szó, mindkettő típus stresszes lesz és gyenge teljesítményű munkát fog kiadni a kezéből.

7.      Folyamatosan „elfoglaltak” vagyunk

A szűkös határidők, végtelen email-ek, eszeveszett gyorstalálkozók rohanásba kényszerítik az embereket. Ahelyett, hogy folyamatosan nyüzsögsz, próbálj meg lelassítani és megtanulni jobban kezelni az idődet.

8.      Multitasking

Felejtsd el a több feladat egyidejű futtatását, mert sokkal több a hiba lehetősége és összességében több időbe fog telni a feladatok elvégzése. Sokkal eredményesebb, ha egy feladatra koncentrálsz egy időben. Így minőségi munka születik.

9.      Elfelejtünk szünetet tartani

Jól hangzik, hogy akár 8-10 órát is tudsz dolgozni, amikor a nyakadon van a határidő. Azonban, senki nem tud fókuszálni szünet nélkül, és ennek kihagyása a munka minőségének rovására mehet.

A hatékonyság szempontjából szükség van egy rövid pihenőre. Egy kis séta vagy egy csésze kávé már sokat jelenthet.

10.  Rossz feladat ütemezés

Mindenkinek más a napi ritmusa és máskor érzi magát produktívabbnak. Próbáld meg arra az időre ütemezni a nehezebb teendőket, amikor a leghatékonyabb vagy. A kevesebb energiát igénylő feladatokat pedig hagyd a nap többi részére.

 

(Forrás: https://www.mindtools.com/pages/article/time-management-mistakes.htm)

 

 

Ne maradjon le az aktualitásokról! Iratkozzon fel hírlevelünkre!

A legfrissebb ajánlataink és a legújabb irodaprojektek, hírek egy helyen.

Kezdje velünk ... és folytassa új irodában

MEGKERESSÜK ÖNNEK!

Adja meg a keresett iroda paramétereit 2 perc alatt
és csak a releváns ajánlatokat szállítjuk!

Ajánlatot kérek